Sponsorzy Imprezy

Miło nam poinformować , iż do grona sponsorów dołączyły łowiska Gosławice, Stary Staw,oraz  Jezioro Miłoszewskie , które ufundowały dla uczestników tygodniowe zasiadki. Zważywszy na potężne dystanse jakie przyjdzie pokonać naszym uczestnikom długoterminowa zasiadka jest jedyną możliwością by mogli zrealizować te zaproszenia. Nad całą imprezą patronat Honorowy objęło gospodarstwo rybackie GOSŁAWICE .

Gospodarstwo Rybackie „Gosławice” sp. z o.o. z siedzibą w Koninie powstało w latach 60-tych XX w. Położone jest w centrum Polski, 100 km na wschód od Poznania i 200 km na zachód od Warszawy. Siedziba Spółki znajduje się na północnym krańcu Konina, przy trasie na Bydgoszcz. Z każdej strony otoczone jest wodami jezior, kanałów zrzutowych elektrowni oraz stawów. Budowane było etapami, w celu wykorzystania wód o podwyższonej termice do rozrodu, podchowu i hodowli ryb ciepłolubnych.gospodarstwo

Łowisko Gosławice – zlokalizowane jest na dzikim stawie o powierzchni 38 ha i głębokości od 0,7 do 3,5 metra, położonym z dala od zabudowań, w sąsiedztwie hodowlanych stawów karpiowych. Położone jest we wschodniej części Wielkopolski. Zbiornik dookoła porośnięty jest trzciną, na północno-wschodnim oraz wschodnio-południowym brzegu za naszym stanowiskiem występuje piękny las i bagna, w którym nie brakuje dzikich zwierząt.
Od kilkudziesięciu lat istniał jako nieużytek, dorybiany był rybami z odłowów stawów. Okazy pozyskiwane z okolicznych jezior przez naszych rybaków, są również przewożone na łowisko.
Kiedy zbiornik został udostępniony wędkarzom, od kilku lat w gospodarstwie zaczęliśmy prowadzić hodowlę i selekcję dużych karpi z przeznaczeniem na łowisko. Karpie które przekroczyły masę 10 kg. są wypuszczane. W ten sposób dbamy o uzupełnianie i powiększenie pogłowia ryb na łowisku.goslawice4

Łowisko Stary Staw znajduje się w Czarnym Piątkowie – w pobliżu Środy Wielkopolskiej- w odległości około 50 km na południowy wschód od Poznania.
Jest to niewielka 6-cio hektarowa bardzo stara woda, w której żyje wiele wspaniałych – dużych, dzikich karpi. Dno stawu jest bardzo zróżnicowane zarówno pod względem głębokości jak i struktury. Głębokość waha się między 0,5 a 4,8 metra. Niektóre miejsca porośnięte są podwodną roślinnością. Większość dna jest jednak twarda z niewielką ilością osadów dennych. W Starym Stawie żyje olbrzymia ilość ślimaków, których co roku przybywa. Ślimaki, ochotka oraz duża populacja raków stanowią główne źródło pokarmowe tutejszych karpi oraz wielu innych gatunków ryb. Karpie mają mnóstwo naturalnego pożywienia a ich roczne przyrosty są imponujące.
Od 1986 roku Stary Staw przeszedł w prywatne ręce i nigdy nie był udostępniany wędkarzom . Był on wielokrotnie zarybiany karpiem i amurem. Wpuszczane tu ryby nigdy nie miały kontaktu z haczykami, dzięki czemu w spokoju i znakomitych naturalnych warunkach od wielu lat pływają w tej wodzie. W 2012 roku na Starym Stawie po raz pierwszy gościło kilku karpiarzy

138538475563-big

Jezioro Miłoszewskie położone jest na północnym krańcu Kaszubskiego Parku Krajobrazowego niedaleko miejscowości Strzepcz i Miłoszewo. Powierzchnia jeziora wynosi 35,6 ha maksymalna głębokość wynosi 28m zaś średnia głębokość to 7,2m, a więc jezioro to w stosunku do swojej powierzchni jest relatywnie głębokie.

Atrakcją wędkowania jest otoczenie w jakim znajduje się jezioro. Jezioro leży na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, którego rzeźba terenu nazywana jest Karpatami Kaszub, co stanowi o niezwykle malowniczym, a także urokliwym dziele natury. Sama przyroda zaprasza tu na wypoczynek stacjonarny lub turystyczno-krajoznawczy.

W Miłoszewie znajduje się punkt widokowy z którego rozciąga się panorama na dolinę rzeki Łeba i jezioro Miłoszewskie. Okoliczne lasy obfitują w runo leśne jak i dziką zwierzynę.

Wracając do tematów wędkarskich zbiornik ten jest stosunkowo „żyzny” , co pozwala na szybki wzrost gatunków karpiowatych, co z kolei ma pozytywny wpływ na populację ryb drapieżnych. Od kilku lat jezioro „nie widziało” rybaków, sieci itp. poprzez systematyczne zarybienia pozwoliliśmy naturze przywrócić Miłoszewskiemu jego blask, jezioro jest dyskretnie chronione przez co zminimalizowany został problem kłusownictwa. Promujemy zasadę „no kill” na jeziorze obowiązuje zakaz zabierania złowionych karpi, szczupak posiada górny wymiar ochronny. Jeziorem opiekuje się i patronuje Pomorskie Stowarzyszenie Karpiarzy z którego wywodzą się gospodarze jeziora.

logo_miloszewskie

Post Categories: Powrót