Zakończenie V Mistrzostw Polski Polonii Gosławice 2018

Tak tak moi Państwo V Mistrzostwa Polski Polonii Gosławice 2018 przechodzą do historii. Wczoraj zakończyliśmy łowienia, a dziś przyszedł czas na rozdanie nagród. Na zakończeniu imprezy ważne słowa w kierunku organizatorów skierował opiekun łowiska Tomasz Jąkalski ” Dziękuję organizatorom za podjęcie trudnej decyzji o zakończeniu zawodów przed czasem. Widać jak ważne jest dla Was dobro ryb. ” Po prawie tygodniu zmagania się z afrykańskim upałem doszliśmy do finału. Wiele litrów wylanego potu :) różnego rodzaju kombinacje taktyczne sprawiły że: Mistrzami Polski Polonii na rok 2018 zostali Łukasz Walotek i Andrzej Grygorowicz łowiący na stanowisku nr 5 z wagą 63.0 kg Wice Mistrzami Polski Polonii na rok 2018 zostali Artur Szymkowicz i Sebastian Pyka łowiący na stanowisku nr 20 z wagą 61.1 kg III miejsce w Mistrzostwach Polski Polonii w 2018 roku zajęli Peter Gaeczki i Sven Baumgarten łowiący na stanowisku 1 z wagą 60.4 kg Największą rybę V mistrzostw Polski Polonii złowił Sebastian Pyka karp o wadze 29,0 kg Przejdźmy teraz do zwycięzców sektorów Sektor Stary Staw a co za tym idzie zasiadkę na tym łowisku wygrali Tomasz Kulodzik i Darek Nowakowski łowiący na stanowisku nr 11 z wagą 53.7 kg Sektor Jerzyn a co za tym idzie zasiadkę na tym łowisku wygrali Sebastian Weiser i Dawid Mularczyk łowiący na stanowisku nr 18 z wagą 56.6 kg Sektor Leśne a co za tym idzie zasiadkę na tym łowisku wygrali Julian Staciwiński i Juliusz Kowalski łowiący na stanowisku nr 6 z wagą 37.9 kg Ekipa łowiąca pierwszą „dwudziestkę” otrzymała darmową zasiadkę na łowisku Gosławice a byli to Tomasz Staszak i Jarek Krawczyk łowiąc na stanowisku 3 z […]

VI doba i niespodziewane zakończenie V Mistrzostw Polski Polonii

Upały, które od jakiegoś czasu nie ustępują w Polsce nie za bardzo sprzyjają w połowach karpi. Nawet na takim łowisku jakim są Gosławice brań jest jak na lekarstwo choć każdy wie jaka jest tutaj populacja misiaków. Ostatnia doba zrobiła roszadę na pudle, gdyż czołówka coś tam wydłubała. Długo zwlekaliśmy z wrzuceniem relacji gdyż wisiało nad nami widmo zakończenia imprezy przed czasem. Niestety stało się. Po rozmowach z zawodnikami, sędziami oraz opiekunami łowiska podjęliśmy decyzję o zakończeniu zawodów ze względu na dobro ryb które były łowione. Dzisiejszego dnia poziom tlenu w wodzie zmalał i każda uwalniana ryba miała problem aby dojść do siebie. A pamiętajmy dobro ryb jest najważniejsze, zaraz po bezpieczeństwie zawodników. Tak więc V mistrzostwa Polski Polonii na niecałą dobę przed planowanym zakończeniem zostały przerwane i zakończone. Poniżej przedstawiam jak wygląda ostatecznie pudło a relacja z zakończenia imprezy ukarze się jutro. 1 miejsce Łukasz Walotek, Andrzej Grygorowicz stan. 5 z wagą 63.0 kg 2 miejsce Artur Szymkowicz, Sebastian Pyka stan. 20 z wagą 61.1 kg 3 miejsce Peter Gaeczki, Sven Baumgarten stan. 1 z wagą 60.4 kg  

Piąta doba V mistrzostw Polski Polonii

Kolejna doba mija na naszych zawodach i tak jak wcześniej wspominałem każda rybka może zmienić klasyfikacje. Kolejne ekipy doławiają ryby do kompletu lub wymieniają wcześniej złowione mniejsze. Wśród złowionych mamy też miśki, które swą wagą przekraczają 20 kg. Pięknego łuskacza 24,8 kg złowił Sven Baumgarten co pozwoliło jego ekipie wskoczyć na pudło w ogólnej klasyfikacji. Zostały tyko dwa teamy, którym nie udało się jeszcze złowić rybę dlatego życzymy im przysłowiowego „połamania” lub jak kto woli „nocy cudów” :) Poniżej kilka nowych fotek i aktualna sytuacja na podium. 1 miejsce Łukasz Walotek, Andrzej Grygorowicz stan. 5 z wagą 63.0 kg 2 miejsce Peter Gaeczki, Sven Baumgarten stan. 1 z wagą 57.4 kg 3 miejsce Sebastian Weiser, Dawid Mularczyk stan. 18 z wagą 56.6 kg  

Czwarta doba V Mistrzostw Polski Polonii

Za nami półmetek zmagań V Mistrzostw Polski Polonii i wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. Ale po kolei. Zaczniemy od Big Fisha, którego łowcą na tą chwilę jest Sebastian Pyka z stanowiska 20 a karp ważył równe 29.0 kg. Każdy marzył o Węgrze a tu na macie wylądował Kazik. Mimo upalnej pogody raz po raz nad Gosławicami słychać dźwięki sygnałków oznajmiające, że ktoś dobiera się do naszych przynęt. Dołowione zostało kilka ryb, a co za tym idzie zmieniło się również nasze podium. 18 ekip ma złowioną rybę i każda kolejna może poprzewracać klasyfikację a przed nami jeszcze kilka dni łowienia. A tak na tą chwilę kształtuje się nasze podium 1 miejsce Łukasz Walotek, Andrzej Grygorowicz stan. 3 z wagą 63.0 kg 2 miejsce Tomasz Kulodzik, Darek Nowakowski stan. 11 z wagą 53.7 kg 3 miejsce Artur Szynkowicz, Sebastian Pyka stan. 20 z wagą 53.0 kg Jak widzicie różnice między 2 a 3 miejscem jest niewielka więc wszystko się może zdarzyć :) Poniżej kolejne rybki złowione w ostatnim czasie.

Trzecia doba V Mistrzostw Polski Polonii

Ufff jak gorąco Pufff jak gorąco jest w sławnym wierszu o lokomotywie, ale tak samo jest na łowisku Gosławice dzięki fali gorąca, która jest w naszym kraju. Uczestnicy V Mistrzostw Polski Polonii na piękną pogodę nie mogą narzekać. Niestety takie temperatury nie pomagają w połowach karpi. Przy temperaturze wody 28 stopni misiaki nie bardzo mają ochotę współpracować. Ale jednak coś się dzieje. Na początku zmiana Big Fisha. Na tą chwilę największą rybę zawodów 25.6 kg złowił Andrzej Grygorowicz łowiący na stanowisku nr 5 Roszady nastąpiły również na podium, które przedstawia się następująco: 1 miejsce Łukasz Walotek, Andrzej Grygorowicz stan. 5 z wagą 56.4 kg 2 miejsce Sebastian Janiczek, Janusz Zuzelski stan. 17 z wagą 48.6 kg 3 miejsce Peter Dubrow, Wollff Eberhard stan. 19 z wagą 44.7 kg Na tą chwilę 17 ekip zgłosiło do wagi rybę ale tylko cztery mają komplet. Każda ryba może zmienić klasyfikację. Zobaczymy co przyniosą kolejne ważenia i jak wyglądać będzie klasyfikacja na półmetku zawodów.

Druga doba V Mistrzostw Polski Polonii

Wracając do wczorajszej relacji to ryba która holowana była kiedy ją pisałem trafiła do podbieraka. Coraz częściej nad wodą można było usłyszeć upragniony dźwięk sygnałków a zaraz po nim oglądaliśmy walki z rybami. Z początku nie były to wielkie Gosławickie konie, a małe „bąki waryjoty”. Z czasem jednak dostawaliśmy info o nastokilowych miśkach. Na tą chwilę Big Fish jest w rękach Tomasza Staszaka z stanowiska nr 3 21.8 kg Pierwsza trójka to: Stanowisko 17 Sebastian Janiczek, Janusz Zuzelski z wagą 47.1 kg Stanowisko 1 Peter Gaeczki, Sven Banmgarten z wagą 43,3 kg Stanowisko 5 Łukasz Walotek, Andrzej Grygorowicz z wagą 30,8 kg Na tą chwilę 13 ekip zgłosiło ryby do ważenia. Zobaczymy co przyniesie dzisiejsze popołudnie i noc. Kolejna relacja już jutro a poniżej fotki z ostatnich ważeń.

Pierwsza doba V Mistrzostw Polski Polonii

Za nami pierwsza doba zawodów i jak na tą chwilę Gosławice nie rozpieszczają zawodników. Pogoda, która jest a co za tym idzie temperatura wody spowodowały że misiaki nie bardzo chcą współpracować. Jest jednak pierwsza ryba zawodów, która złowiona została na stanowisku nr 1 przez Sven Banmgartena. W czasie kiedy piszę ten post mam info, że na jednym ze stanowisk jest walka z kolejną rybą. Czy będzie zakończona sukcesem przeczytacie o tym jutro.

V Mistrzostwa Polski Polonii Gosławice 2018 Początek

Witajcie witajcie dziś rozpoczęły się V Mistrzostwa Polski Polonii w wędkarstwie karpiowym na łowisku Gosławice. W samo południe rozpoczęliśmy nasze coroczne spotkanie. Po poczęstunku i losowaniu wszystkie ekipy rozjechały się na swoje stanowiska aby rozpocząć przygotowania do tygodniowej batalii. My na bieżąco będziemy was informować o wynikach. Zawodnikom życzymy połamania i czekamy na pierwsze rybki. Poniżej kilka fotek z rozpoczęcia.

To już jutro :)

Już za chwileczkę już za momencik V Otwarte Mistrzostwa Polski Polonii zaczną się kręcić Już w sobotę spotykamy się na Łowisku Gosławice aby po raz piąty rozegrać Otwarte Mistrzostwa Polski Polonii w wędkarstwie karpiowy. Po raz kolejny przez tydzień czasu będziemy próbować przechytrzyć karpiszony i złowić jak największe sztuki. Pewnie na macie wyląduje nie jedna dwudziestka, a wielu liczyć będzie na branie gosławickiego kolosa Węgra. Program V Otwartych Mistrzostw Polski Polonii 28.07.2018 Sobota 12.00 Wjazd na łowisko rejestracja 15.00 Losowanie i ciepły posiłek 16.00 Wyjazd na stanowiska integracja 29.07.2018 8.00 Początek łowienia 04.08.2018 Sobota 7.00 Koniec łowienia 10.00 Zakończenie i rozdanie nagród Do zobaczenia nad wodą i dla wszystkich uczestników – szerokiej drogi :)

IV OMPP – Gosławice 01-07.10.2017

IV Mistrzostwa Polski Polonii – Gosławice 2017 I oto z całej Europy zjechały się nasze Polonusy! CEL ? Po tygodniu rywalizacji, jedna para z dwudziestu, będzie mogła się przez rok mianować, Mistrzem Polski Polonii !!! Dodatkowo uzyska prawo do startu na Polish Carp Master 2018 oraz przechodni Puchar Narodów. Tradycyjnie początek tych zawodów to losowanie w niedziele, a po nim rozbijanie obozowiska na wylosowanym stanowisku. Wieńczyć pierwszy dzień imprezy będzie poczęstunek i integracja. Oto wylosowane stanowiska: W poniedziałek zawody rozpoczęły się o godzinie 8 rano. Pierwsza ryba zawodów nie dała na siebie długo czekać!!! Stanowisko Nr. 6 – Kamil Rosiński – 20,700 kg i nowe PB Kamila!!! 20+ na początek?? Tego jeszcze nie było i rokuje dobrze tej imprezie. Popołudniowe warzenie przyniosło kolejne trzy ryby: Drugi dzień: Godz. 23:48… Jak możecie sobie wyobrazić jest już dosyć późno… Po kolejnym niesamowitym dniu nad łowiskiem Gosławice mamy dla Was kilka przepięknych karpi, urodziny naszego serdecznego kolegi Kamila Rosińskiego i łysy, który właśnie rozpościera się po całym łowisku z temperaturą powietrza przypominająca nam o tym, że lato jest już dawno za nami. Ale do sedna… drugi dzień zawodów przyniósł nam kolejną przepiękną dwudziestkę, która wywindowała stanowisko numer 4 tuż za podium, a i inne 6 ekip dołowiły swoje zdobycze goniąc czołówkę… do końca zawodów jeszcze daleka droga… A my dalej czekamy na następne. Idziemy spać z myślą, iż rano czeka nas kolejny ciekawy dzień, który przyniesie stos nowych wrażeń, nie tylko dla nas! Polonia Carp Champions ponownie nie zawodzi… Do usłyszenia wkrótce! Trzeci […]