I Otwarte Mistrzostwa Polski Polonii – GOSŁAWICE 2014 ZAKOŃCZONE

I Otwarte Mistrzostwa Polski Polonii za nami. Jakie były ? , i co przyniosły.  W końcu wydawało by się , że to są kolejne zawody jakich wiele.

Koncepcja zawodów to wspaniały projekt zainicjowany przez Krzyśka Sikorę który w skrócie opowie o tej imprezie jak również przedstawi swoją osobę – FANATYKA WĘDKARSTWA KARPIOWEGO.

 Wywiad – KRZYSZTOF SIKORA

Przy dużym udziale swojego Syna Mateusza Modera  i Wsparciu wielu przyjaciół powstał projekt który ma szansę odnieść duży sukces w następnych latach.

Na starcie udało się zgromadzić wielu znakomitych karpiarzy , którzy przybyli do nas z Anglii, Belgii, Holandii oraz Niemiec, oczywiście wspierani przez rodzimych karpiarzy i co najważniejsze zadeklarowali ponowną chęć uczestnictwa w przyszłorocznej Imprezie.

logos

Patronat nad imprezą objął portal CARPPASSION , dbając dodatkowo o wizualizację imprezy za co organizatorzy serdecznie dziękują Danielowi Kruszynie , redaktorowi naczelnemu CP.

Z tego miejsca należą się wielkie podziękowania dla sponsorów  firm Carpshop, DeltaBaits, Bandit Carp, Jezioro Miłoszewskie, Fantazy Baits, Gospodarstwu Gosławice , Fishfood oraz firmie Videotronic a ufundowane nagrody. Część z nich już na tą chwilę zadeklarowała współpracę w przyszłorocznej imprezie.

Impreza rozpoczęła się od losowania i integracji by o poranku 29 października stanąć do boju o Championat. Trzeba tutaj nadmienić wspaniałe rozwiązanie z wyznaczeniem sektorów oraz określeniem ich zasięgu co pozwoliło na bezproblemową egzystencję wszystkim od początku łowienia.

Sama impreza rozpoczęła się od bardzo miłego akcentu , gdzie Tomek Spaszewski wraz z Martynką podziękowali Mariuszowi Maksymowowi za wsparcie od środowisk wędkarskich w Holandii na rzecz fundacjii.

 

Dodatkowo , organizatorzy wraz z uczestnikami imprezy przeznaczyli  kwotę ok tysiąca zł wspierając projekt „Karpiarze Martynce” stając się partnerem III Edycji tego przedsięwzięcia.

???????????????????????????????

Atmosfera podczas zawodów jak przystało na zawody tej rangi była znakomita. Zawodnicy bardzo poważnie podeszli do rywalizacji – w końcu nikt nie pokonuje 2tys km by poimprezować.

Złowionych zostało Wiele Wspaniałych okazów Karpi. Wielu uczestników ustanowiło podczas imprezy swoje Rekordy Życiowe a już na pewno większość może tą imprezę , pod względem wędkarskim zaliczyć do udanych.

??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ???????????????????????????????

Przechadzają się po łowisku wyczuwało się podniosłość impreze , lecz wszystko odbywało się w bardzo sympatycznej atmosferze , którą czasami zakłócały wyłącznie brzmienia sygnalizatorów.

holwidok

Nie przeszkodziło to większości dotatarciu na skromny poczęstunek z okazji  8nastych urodzin bardzo ciekawej osobowości naszego karpiowego świata „Wydra „ – wszystkiego NAJ!!!!!!!!!! i wielkie podziękowania za kilka wspaniałych ujęć fotograficznych ceremonii zakończenia imprezy !!!!!!

marioryba maksym

Ryby dopisywały a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Rozstrzygnięcia zapadły dopiero w ostatniej dobie, co dodatkowo dodało smaku rywalizacji.

razem

Świetna organizacja, posiłki codziennie dostarczane na stanowiska oraz bogate, gosławickie zaplecze wywarło duże wrażenie na zagranicznych gościach.
Rybki nie pozwalały za często poleniuchować i wielu odczuło trudy kilkudniowych zmagań.

??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ???????????????????????????????

Wielkie brawa dla Sędziny ANGELIKO !!!- to było nie lada wyzwanie , świetnie sobie poradziłaś będąc niezłomna i już z tego miejsca widać kto w przyszłości będzie rządził domowym budżetem.

angelika

 

Dni upływały w łowiskowej stagnacji ekipie która wykazała się potężną cierpliwością i na postawioną od 3 dni kulkę udało im się skusić do brania łowiskowego pupila Tomka , o którego już zaczęto się martwić.
Zameldował się we wspaniałej kondycji z wagą 27,800kg i oczywiście został Big Fishem Imprezy – szczerze mówiąc nikt , z Pawłem Stępniakiem na czele by się nie obraził gdyby prymat na łowisku oddał większemu kuzynowi.

 

Szczęśliwy Łowca GRZEGORZ TUROWSKI , który w ten sposób stał się posiadaczem wspaniałego setu sygnalizatorów VIDEOTRONIC XR3

???????????????????????????????

videotronicbigfish

 

 

                                                                                                    Czas podsumować imprezę 

                                                                                                   Zwycięzcami Championatu zostali 

                                                                          Krzysztof Sikora oraz Dominik Śrubas z wynikiem 226, 200kg

 

IMG_9747 IMG_9772

???????????????????????????????

 

II MIEJSCE  – Mateusz Moder – Łukasz Malczyk – 198,400kg

IMG_9740 IMG_9763

???????????????????????????????

III Miejsce Hubert Pliszak – Tomasz Mulka  – 188,400 kg

IIIMiejsce

iiipomost

mulka ???????????????????????????????

Kilka statystyk

Pierwsza ryba zawodów – Tomasz Mulka 6,700 kg
Najmniejsza ryba – Roessing Markus – 5,300 kg
Największa ryba – Grzegorz Turowski – 27,80 kg
Sektor – Gosławice - st.4 - Wojciuch Jacek - Janoszek Wojciech
Sektor – Stary Staw - st.7 - Arlt, David - Rößing, Marcus
Sektor J. Miłoszewskie - st.13 - Papała Wojciech - Niemczuk, Marek
Sektor Carp Shop Lakes - st.18 - Maksymów Mariusz - Dymkowski Przemysław

goslawicezasiadka carpshopzasiadka                       Przechodni Puchar Narodów w naszych Rękach SMALL miloszewzasiadka

pudlopomost razempomost

Dalsza kolejność

4.    st.4 - Wojciuch Jacek - Janoszek Wojciech – 147 kg
5.    st.13 - Papała Wojciech - Niemczuch Marek – 113,80 kg
6.    st.18 - Maksymow Mariusz - Dymkowski Przemysław – 103,200 kg
7.    st.7 - Arlt David - Rößing Marcus – 97,4 kg
8.    st.8 - Zaremba Przemysław - Bartczak Edward – 93,60 kg
9.    st. 2 - Trochimski Karol - Kosowski Rafał – 87,70 kg
10.    st. 15 - Kazimierski, Tomasz - Danielak Tomsz – 74,30 kg
11.    st. 5 - Gerbatowski Filip i Paweł – 64,50 kg
12.    st. 6 - Staciwiński Julian - Woźniak Dorota – 61,100 kg
13.    st. 11 - Lyskowka Chris - Steckmest Reiner – 49,80 kg
14.    st. 10 - Narel Mariusz - Turowski Grzegorz - Jasiński, Dariusz – 39,40 kg
15.    st. 17 - Kapol Peter - Aust Artur – 37,70 kg
16.    st. 1 - Karolak Wojciech - Żyśko Mirosław – 36,60 kg
17.    st. 9 - Arent Patryk - Wojtiuk Krzysztof – 36,20 kg
18.    st.12 - Dobrowolski Paweł - Bieniek Rafał - Auguścik Sławomir – 28 kg
19.    st.16 - Kaleta Daniel - Nowodworski, Tomasz
DO ZOBACZENIA W 2015 roku ;)

 

Post Categories: Powrót